Android Marshmallow’un gizli özellikleri

Paylaş
 
19 Aralık 2016, Pazartesi 13:10 - Ahmet Şahin

                Google son sürümü Android N serisi tanıtıldı ancak halen Marshmallow kullanımı için gizli özelliklerini bilmeyenler var. Bazı ipuçları ve gizli özellikleri sizler için derledik.

Pil süreniz

                Telefonunuzun bataryasının ne kadar süre yeteceğini bilmek istiyorsanız eğer bu sürüm size şarjın ne kadar dayanacağı konusunda kesin bir sonuç veriyor. Bataryanız tam dolduğu zaman kalan şarjınızın ne kadar sürede biteceğini görüyorsunuz.

Ayrıca pil ömrünüz için yüzde otuz artırma kapasitesi de mevcut. Pil tasarruf modunu etkinleştirdiğiniz zaman ve derin uyku moduna aldığınız süre de arka plan uygulamaları çalışması azalacak ve pil ömrü uzayacaktır.

Uygulamaların sizin bilgilerinize ulaşması

                Kullanıcıların gizliliği için Marshmallow, müşterilerine daha fazla yetki vererek uygulamalara hangi izinleri vereceğinizi siz belirlersiniz. Uygulamalara talep ettikleri izinleri değil de sizin istediğiniz sadece gerekli olan izinleri verebilirsiniz. Bu özellik ile kullanıcıların akıllı telefonlarında hangi izinlere ihtiyacı olduğunu gözden geçirerek sınırlamalara olanak tanıyor.

Sınırsız sayıda fotoğraf yedekleme

                Google yenilediği fotoğraf uygulamasında resminizi yedeklemenizi sınırsız sayıda fotoğrafınızı sağlayacak olan özellik var. Eşitleme yedekleme menüsünden yedeklemeyi seçin ve hepsi bu kadar.

Güvenilir yerlerde otomatik kilit açma

                Evde ya da başka bir güvenli ortamda bulunduğunuz zaman sürekli telefon kilidini açmakla uğraşmak istemiyor iseniz bu özellik sayesinde telefon kilidiniz otomatik olarak açılıyor. Güvenilir yerleri konumlara eklediğinizde, siz o konumlarda bulunduğunuzda otomatik yardımcınız olacaktır.

Bu yazı 834 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak