Anlık makale Android’te

Paylaş
 
22 Aralık 2016, Perşembe 13:18 - Ahmet Şahin

                Facebook instant articles olarak isimlendirdiği yani anlık makale yazma sistemi uygulamasını ilk olarak Hindistan’da uygulamaya sokmuştu. Daha sonra ise geçen aylarda yaptığı bir duyuruya göre artık anlık makale yazmak isteyen tüm Android kullanıcıları için sunulan articles oldukça ses getiren bir uygulama.

Mobil kullanıcılar

                Kullanıcı kitlesini mobilde hedefleyen articles özgün ve güvenilebilir içerik temelli olan facebook tarafından uygulamaya sunulan bir hizmet.

İnstant articles ilk önce ios kullanıcılarına sunulmuş olup, son yapılan duyuru ile artık hemen hemen her akıllı telefonda hizmete giriyor ve tüm akıllı telefon kullanıcıları bu uygulamadan faydalanabiliyorlar.

Facebook anlık makale için, 400 den fazla yayıncıdan gelen makaleler kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Dünya genelinde hemen hemen her önemli yayın grupları ve yayıncıların da tercih ettiği bir program olan anlık makale uygulaması ile Türkiye’den Hürriyet gazetesi de dahil olmuştur.

Ülkelere göre kullanıcılar

                Avustralya’dan fox sports,  Sdyney Morning Heralde, The Huffington Post Australia ve Fairfax gibi isimler, Çin’den China Daily, City Weekend, Hong Kong; Apple Daily, Ming Pao Daily, The South China Morning post gibi önemli isimler, Endonezya’dan; Detikcom, Merdeka.com, Tribun News, Tribun News, Makassar, Tribun News , Sumsel ile Kore’den; SBS News gazeteleri dahil olmuştur. Ayrıca yeni Zelanda’dan NZM, Filipinlerden; GMA news ile Singapur’dan The Straits times, Almanya, Gana, Kenya, Nijerya, İspanya, Türkiye ve İngiltere gibi ülkelerde kullanmaktadır.

Bu yazı 750 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak