Microsoft Hyperlapse Android’e geldi

Paylaş
 
17 Eylül 2016, Cumartesi 11:39 - Ahmet Şahin

microsoft-hyperlapse-android-icin

Microsoft firması Nokia adlı telefon markasını adlıktan sonra kesin bir şekilde akıllı telefon dünyasına adım attı. Bu satın alma işleminden sonra geride kalan durumunu ileriye taşımaya çalışan Microsoft mobil dünyada kendine yer açtı ve bütün diğer markalar kadar gelişmeyi başardı. Microsoft Hyperlapse Android’e geldi. Biz kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilmesede Microsoft marka akıllı telefon olan Lumia serisi büyük ilgi kazandı. Microsoft büyümeye çalışırken bir uygulama geliştirerek kullanıcılara sundu. Hyperlapse adını verdikleri uygulamada amaç uzun videoları hızlandırarak daha hızlı bir videolar yaratmak. İlk önce düşünüldüğünde çok basit bir uygulama olduğunu sansakta arka plana bir müzik yerleştirildiğinde oldukça güzel bir video oluşmuş oluyor. 2, 4, 8 , 16 ve 32 kata kadar video hızlandırılması mümkün olduğundan dolayı bize seçenekler sunuyor.

Daha önce hiç kullanmamış olmamız kullanamayacağımız anlamına gelmiyor. Tıpkı tv dizilerinde ekranda videolar oynarken arkada çalan müziğin dikkat çekmesi olayını yapmamız mümkün oluyor. İlk çıktığı zaman Microsoft markasına ait olduğundan dolayı sadece Windows işletim sisteminde olan Hyperlapse adlı uygulama kullanıcıların talepleri üzerine Android ortamada taşındı. Bu şekilde daha çok kullanıcının erişmesi sağlanacak.

microsoft-hyperlapse-android

Hyperlapse uygulaması Android markete gelmiş olsada eski akıllı telefonlara şuanda bu uygulama verilmemekte. Bunun sebebi henüz bilinmezken hangi akıllı telefonların bu uygulamayı kullanabileceği açıklandı. Hyperlapse uygulamasını şimdilik Samsung Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 4, Google Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9, HTC One M8, One M9 ve Sony Xperia Z3 akıllı telefonlarının sahipleri kullanabilecek. Kısa bir  süre içinde diğer akıllı telefonlarada geleceği düşünülmekte. Microsoft bu sayede Android ortamada video koyarak çalışma alanını geliştirmeyi başarıyor.

Bu yazı 1023 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak