Nokia Here Tam Sürüme kavuştu

Nokia Here son Sürüm
Paylaş
 
7 Ekim 2017, Cumartesi 18:10 - Ahmet Şahin

Nokia telefon işinde çuvallasa da başka işler yaparak gündeme gelmeye çalışıyor. Yılların eskittiği telefon kralı şimdi uygulama geliştirme işine girmiş olacak ki yeni bir uygulama ile karşımıza çıkıyor. İlk defa Nokia’nın yaptığı özel bir harita uygulaması olan Nokia Here Maps dikkat çekiyor. Daha önce Android ortama Beta olarak giriş yapmıştı. Bir süre beta şekilde kullanıcılarına hizmet verdi. Bu hizmet sırasında düzenli olarak güncellemeler alarak uygulamayı yeniliyor, günden güne daha profesyonel bir hale getiriliyordu. Düzenli güncellemelerin ve göze hoş gelen tasarımın sayesinde  kullanıcılar üzerinde de etkili bir yanı oldu. Dikkat çekmenin bu işin en önemli yanı olduğunu söylememiz gerekir.

Nokia Here son Sürüm

Harita ve uygulama konusunda gelişmeler yakalayarak kendini ilerletmeye çalışan Nokia en sonunda stabil çalışan bir noktaya gelerek Nokia Here Maps’in tam sürümünü kullanıcılara sundu. Yandex haritalar ile karşılaştırdığımızda farklı olarak yaya ve araba adında iki modun olması dikkatimizi çekiyor. Hem yaya iken hemde araba kullanırken bu uygulamayı kullanma şansımız olduğundan dolayı tercih sıralarında en üste çıkıyor. Yandex’de bu durum sadece bir yuvarlak noktayla belirtilmiş ikon halindeydi. Daha çok standart navigasyonlardan farkı olmayan Yandex Navigasyon eskide kaldı diyebiliriz.

Şuan en son haliyle Google Play Store’den Nokia Here Maps uygulaması için yakın zamanda bir güncelleme daha bekleniyor. Her ne kadar stabil bir şekilde çalışsada kullanıcılar tarafından sevilsede Nokia’nın hoşuna gitmeyen birkaç şey olduğundan dolayı bu güncellemenin geleceği düşünülmekte. Aslında şu anki haliyle oldukça iyi olsada Nokia sınırları aşacak bir yapıya ulaşmak istiyor olacakki yeni bir güncelleme getirecek. Nokia Here Maps bir güncelleme daha yaparak Navigasyon kelimesinde Google Play Store’de liste başına yerleşmesi planlanıyor.

Bu yazı 844 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak