Nokia ve Android

Paylaş
 
10 Kasım 2016, Perşembe 10:22 - Ahmet Şahin

                Nokia Finlandiyalı cep telefonu üreticisidir. Nokia artık yeni üreteceği telefonlarda bu ismi kullanmak yerine Microsoft ismini ve logosuna kullanacaktı. Ve akıllı telefonlarının işletim sistemi ise android olacak.

Ayrıca microsofttan bağımsız olarak bir tablet çıkaran Nokia tablete Nokia N1 adını verdi ve yine tabletin işletim sistemi androiddir.

Telefon üretimi yeniden

                1990lı yıllarda birçok kişinin sahip olduğu Nokia telefonlar özellikle 3310 serisi ile sağlamlığını kanıtlamış ve gönüllere taht kurmuştu. Ayrıca telefon sektörünün gelişmesinde öncü olmuştu. Fakat daha sonra çıkan Apple ve Android sayesinde kaybolup gitmiş ve bu telefonların gölgesinde kalmıştır.

nokia-ve-android-geliyor

Windows phone ile yaşanılan maceralar sonrasında Nokia, Hmd’nin telefon ve tabletlerinde de android işletim sistemini kulanacağını açıklamıştır.

Önümüzdeki 3 sene içerisinde global pazarlama piyasası için 500 milyon dolar harcamayı planlayan Nokia için bu miktar reklam yapmak için oldukça az. Samsung ve apple karşısında reklam yapmak oldukça zor olacaktır. Ancak Hmd ve Nokia bu parayı reklam yapmak yerine farklılığını ortaya koyacak şekilde kullanırsa daha aktif olabilir.

Sevindiren bir haber

                Birçok eski Nokia kullanıcısını yeniden Nokia markası ile buluşturan bu haber ile eski şöhretini kazanmaya çalışan Nokia da aradığı desteği hmd firması ile bulmuştur.

Hmd şirketine göre, hmd dünyanın tek Nokia markalı telefon ve tablet üretici firma olma hakkına sahip olan tek şirket olacak.

Bu yazı 813 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak