Opera Mini Güncellemesi

Opera Mini Güncellemesi
Paylaş
 
30 Eylül 2017, Cumartesi 17:00 - Ahmet Şahin

Android işletim sisteminin kalbi olan Google Play Store’den 10 milyona yakın kez indirilen Opera Mini, bu işletim sisteminin en kullanışlı tarayıcısı diye kullanıcıları tarafından özetleniyor. İlk defa cihazlar internete girmeye başladığından beri  Opera  Mini telefonlarda mevcuttu. Şimdi ise aynı görevi akıllı telefonlarda devam etmekte. Hemde yeni çıkan sürümüyle daha kullanışlı.

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan internet tarayıcısı genelde Crome’dur. Bunun sebebi ise telefon markalarının Google ile yaptıkları anlaşmaya dayanmakta.  Diğer bir tarayıcı ise akıllı telefonlarının bizzat kendilerinin ürettiği tarayıcılardır. Tabi bu tarayıcılar tüm kullanıcıların hoşuna gitmemekte . Bu yüzden farklılık arayan kullanıcılar ise Opera Mini’yi indiriyor.

Google Play Store’de yayınlanan Opera Mini’ye  dün bir güncelleme geldi. Bu güncelleme sonrasında 24 saat boyunca  1 milyondan fazla  kullanıcı bu güncellemeyi indirdi. Bu kadar büyük bir rakam olunca ortada bizde sizin için güncellemedeki yenilikleri size sunacağız.

Opera Mini Güncellemesi

Opera Mini Güncellemesi İle Ne Değişti?

Diğer tüm uygulamalarda olduğu gibi yapılan ilk şey eski sürümdeki hatalar düzeltilmesiydi. Bir çok hata barındıran eski sürümden geriye en saf hali kaldı. Fakat güncelleme yapılan sürümde de yeni yapılan değişikler yüzünden bazı hatalar oluşmuş olabilir. Hata olup olmadığını biraz kullandıktan sonra anlayabiliriz. Asıl yapılan değişiklikler daha fazla dikkat çekmekte. İlk defa bir tarayıcı uygulamasında Night Mode yani Gece Modu kullanıcılara sunuldu. Gece modu sayesinde geceleri Opera Mini’yi kullanırken ekran ışığında oynama yapılarak daha iyi kullanım sağlanıyor. Bu şekilde gözlerimiz yanmadan rahat bir kullanım bize sunulmuş oluyor.  Bunun yanında sekmeler ve seçeneklerde daha iyi bir kullanıcı modu için değişiklikler yapılmış. Yeni sekme ve sık kullanılanlar modunda oynamalar olduğunu görmekteyiz.

Şimdi ise geriye sadece güncelleme yapanların tepkisi ölçmek olacaktır.

Bu yazı 914 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak